• Dołącz do nas
  • Reklama
1/4 lubuskiego PP

PP (lubuski) 1/4 finału: Stilon Prosupport Gorzów – Warta Gorzów [środa, 18]

Dziś o 12 w siedzibie lubuskiego ZPN odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych w ramach rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na szczeblu województwa. Stilon Prosupport Gorzów zagra w najbliższą środę z Wartą Gorzów. Początek spotkania o 18 na stadionie przy ul. Olimpijskiej 29.

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z okręgami zezwoliły na dokończenie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województw pomimo tego, że ligi zakończyły sezon po rozegraniu jedynie jednej rundy. W tej sytuacji drużyny z III lig i niższych mogą w dalszym ciągu rywalizować ze sobą kontynuując rozpoczęte w sierpniu 2019 rozgrywki. Stilon jest jedną z ośmiu drużyn, które wybiegną na boiska, aby dokończyć zmagania jeszcze przed startem nowego sezonu.

W minioną sobotę w 1/8 finału niebiesko-biali grali w Skwierzynie z miejscową Pogonią. Gospodarze ulegli aż 0:6 i dzięki temu zwycięstwu możemy oczekiwać na rywala w następnej rundzie. Przebieg sobotniego pojedynku był jednostronny. Ton rywalizacji nadawał Stilon i nawet przez moment korzystny wynik nie był zagrożony. Bramkę otwierającą wynik strzelił pod koniec pierwszej połowy kapitan naszej drużyny Łukasz Maliszewski i na przerwę Stilon schodził z jednobramkową przewagą. W drugiej połowie dominacja Stilonu była już bezsprzeczna i strzelone w tej części spotkania pięć bramek całkowicie oddaje przewagę – zwłaszcza – w sferze motorycznej. Po meczu trener Stilonu Prosupport Gorzów Kamil Michniewicz mógł być zadowolony zwłaszcza z gry naszego ataku. Świetnie spisywał się z przodu Wojciech Kurlapski (strzelec 4 bramek) i pozyskany w lipcu z Warty Gorzów Sebastian Surmaj, który także dołożył jedno trafienie. Defensywa Stilonu Gorzów pod wodzą doświadczonego Krzysztofa Kaczmarczyka (w Skwierzynie grał w II połowie) w linii z Grzegorzem Nideckim, Damianem Kowalczykiem i Piotrem Majerczykiem tylko raz pozwoliła na groźną akcję Pogoni zakończoną efektownym uderzeniem. Ten ostatni z wymienionych zawodników także został pozyskany z Warty Gorzów w obecnym okresie transferowym. 

To niejedyne zmiany w Stilonie, bo w obecnym okienku z drużyną rozstali się dwaj kluczowi zawodnicy pola. Mateusz Ogrodowski odszedł do trzecioligowej Stali Brzeg i w następnym sezonie będzie reprezentował ten klub na trzecioligowym froncie (wiosną zobaczymy go przy Olimpijskiej w meczu Warty Gorzów ze Stalą). Drugim, który odszedł jest Alan Błajewski. Ten utalentowany pomocnik zdecydował się kontynuować swoją piłkarską przygodę w Warcie Gorzów, która swoje trzecioligowe mecze rozgrywać będzie na stadionie Stilonu przy ul. Olimpijskiej.

O krótki komentarz po losowaniu zapytaliśmy trenera niebiesko-białych: Bardzo się cieszę z wyniku tego losowania. Warta na papierze jest w tym meczu faworytem, ale w sporcie wpływ na końcowy wynik mają jeszcze inne aspekty. Z niecierpliwością czekamy na środę – na gorąco skomentował Kamil Michniewicz.

W środę 22 lipca podejmować będziemy naszego lokalnego – do niedawna – rywala z czwartoligowego frontu. Pandemia zmusiła związki do zakończenia sezonu 2019/2020 po rozegraniu rundy jesiennej, więc o 18 na boisko wybiegnie beniaminek trzeciej ligi 3 grupy i faworyt IV ligi lubuskiej. Zapowiada się niezwykłe widowisko tym bardziej, że sztab szkoleniowy naszego rywala także nie próżnował w trakcie okienka transferowego. Jak informuje strona warciarzy łowy były obfite, a kadra wzbogaciła się o kilku graczy. Efekt takiej polityki transferowej będziemy mogli zobaczyć na żywo już w najbliższym spotkaniu.

Z uwagi na obostrzenia GIS-u i ograniczenia pandemiczne Zarząd klubu Stilon Gorzów podjął jedyną, możliwą decyzję co do udziału publiczności na tym spotkaniu. Ilość kibiców, którzy ze względu na ograniczenia będą mogli obejrzeć ten mecz ustalono na 250 osób. Kasy biletowe tego dnia pozostaną zamknięte i jedyną możliwością obejrzenia spotkania jest nabycie karnetu na sezon 2020/2021 uprawniającego do obejrzenia wszystkich meczów ligowych i rozgrywanych w ramach PP w mijającym jak i kolejnym sezonie. Koszt zakupu karnetu to 99 PLN. 

Uprzejmie prosimy redakcje mediów gorzowskich jak i ogólnopolskich o wcześniejszą informację do klubu (telefon lub e-mail) celem dopisania do listy wjazdowej na stadion. Brak uprzedniego kontaktu uniemożliwiać będzie wjazd na mecze w ramach rozgrywek PP (lubuski) jak i ligowe. Za utrudnienia przepraszamy.

Pozostałe mecze w ramach rozgrywek PP na szczeblu województwa lubuskiego:

1/4 finału

Stilon Prosupport Gorzów (IV liga) – Warta Gorzów (III liga)

Polonia Słubice (IV liga) – Dąb Sława Przybyszów (IV liga)

Piast Karnin (klasa”O”) – Lechia Zielona Góra (III liga)

Carina Gubin (IV liga) – Czarni Żagań (IV liga)

1/2 finału

Stilon/Warta – Polonia/Dąb Przybyszów

Piast/Lechia – Carina/Czarni

Finał w Zbąszynku

Początek spotkania 1/4 finału o 18-tej w środę 22 lipca. Zapraszamy.  

Inne wpisy

AkademiaAktualnościZapowiedzi
Stilon Gorzów do lat 19
AktualnościMeczeRelacje Live

Zostaw komentarz