• Dołącz do nas

III Liga 3 grupa – PODSUMOWANIE I KOLEJKI

Po pierwszej kolejce trudno jest wskazać faworytów do awansu, bo „na papierze” silni okazują się być w praktyce słabeuszami, a teoretycznie zespoły budowane na przetrwanie stają się „czarnymi końmi”. Po inauguracji raczej bez niespodzianek.

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 3:0 (1:0)

Bielszczanie zaczęli sezon niemalże analogicznie jak rok wcześniej. Trzy bramki na inaugurację w 2017 r. strzelili Stilonowi i w 1. kolejce obecnego sezonu także zaaplikowali trzy bramki przeciwnikom. Górnik II w zeszłym sezonie uratował się tuż przed końcem ligi. Czy w tym sezonie rezerwy ekstraklasowca znów będą grały chimerycznie? Pierwsza kolejka to nie koniec świata.

Rekord +, Górnik –

Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 1:2 (1:0)

„Kto nie strzela dwóch bramek ten przegrywa 1:2” To oczywiście parafraza słynnego siatkarskiego powiedzenia o trzech szybkich setach. Lechia strzeliła bramkę bardzo szybko, ale przegrała meczw dwie minuty. Silne, celne ciosy Brzegu powaliły Lechię w drugiej połowie. Żółto- czerwono-niebieskim nie pomógł sprowadzony w ostatnich dniach z Polonii Słubice 19-letni Maciej Łowiecki, ale za to brzeżanie mają swojego jokera w osobie Piotra Stępnia

Lechia -, Stal Brzeg +

Foto-Higiena Gać – Pniówek Pawłowiece Śląskie 2:5 (1:1)

Beniaminek płaci solidne frycowe. Stracić pięć bramek na inaugurację i to z drużyną, która nie uchodzi za faworytów do wygrania ligi to mocny cios. To będzie trudny sezon dla Foto-Higieny. Zaczęli źle, a do tego w ostatnich dniach odszedł filar pomocy – Mieczysław Przytuła. Pniówek złapał trzy punkty, a zabójczy piąty bieg włączył duet Krzysztof Bodziony (eks MKS Kluczbork) – Rafał Adamek pomiedzy 54, a 70 minutą

Foto-Higiena Gać -, Pniówek +

Piast Żmigród – MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

Goście prowadzili długo, a zwycięstwo wymknęło im się z rąk na pięć minut przed końcem spotkania. MKS Kluczbork pomimo zapewnień, że to „inna drużyna” niż przed rokiem gdy występowali w II lidze to mają ogromną ochotę tam wrócić. Podopieczni Ediego Andradiny (Piast Żmigród) już w najbliższą sobotę zagrają w Gorzowie ze Stilonem.

Piast Żmigród +, MKS Kluczbork +

Agroplon Głuszyna – Gwarek Tarnowskie Góry 0:2 (0:1)

O beniaminku wiemy niewiele, bo to był ich pierwszy mecz na tym poziomie. Goście szybko objęli prowadzenie i kontrolowali spotkanie. Niezawodny Dawid Jarka dopełnił formalności strzelając na 2:0. Mecz z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury odbył się w Namysłowie.

Agroplon -, Gwarek +

Ruch Radzionków – Miedź II Legnica 4:3 (3:0)

Z całym szacunkiem dla naszych derbów, ale to właśnie ten mecz wzbudzał największe zainteresowanie i to nie tylko ze względów sportowych. Rezerwy beniaminka ekstraklasy i beniaminek III ligi, który zostawił w polu IV ligi faworyzowaną Polonię Bytom spotkały się na stadionie Sokoła Orzech. Niestety, ale obiekt po meczu został zdewastowany, a sprawcy pozostają nieznani. Przypomnijmy, że tydzień przed startem ligi „Cidry” zostali okradzeni, więc to zwycięstwo osłodziło im odrobinę te fatalne okoliczności. Ruch wygrywał do przerwy 3:0, ale to chyba zbyt odprężyło gospodarzy, bo w drugiej połowie „miedziowi” zdołali strzelić trzy bramki. Radzionkowianie odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem i wygrali. Zacięty pojedynek i słowa uznania dla obu ekip

Ruch +, Miedź II –

Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)

Dwa karne i gol w końcówce w konfrontacji dwóch starych znajomych. Górnik po raz kolejny aspiruje do zwycięstwa w lidze, a zwycięstwo na inaugurację z odwiecznym rywalem zza między jeszcze bardziej wzmaga te apetyty. Jeśli Zagłębie będzie regularnie otrzymywać wsparcie personalne z pierwszej drużyny to groźne będzie zawsze.

Górnik +, Zagłębie II –

Ruch Zdzieszowice – Ślęza Wrocław 2:2 (0:1)

„Zdzichy” ruszyły do frontalnego ataku dopiero w drugiej połowie. Od początku spotkania razili nieskutecznością, a podopieczni Grzegorza Kowalskiego skutecznie rozbijali ataki miejscowych. W pewnym momencie Ślęza prowadziła już 2:0, ale trzy punkty wypuściła z rąk. Dodatkowo Ruch kończył mecz w dziesiątkę, więc podział punktów na inaugurację nie cieszy żadnej z drużyn.