• Dołącz do nas
  • Reklama

Klasa „A”: ZKS Stilon II Gorzów – KS Nowiny Wielkie (sobota, 14) [zapowiedź]

W tym sezonie ZKS Stilon II Gorzów występować będzie w klasie „A” w grupie 1 podokręgu gorzowskiego. Wczesnym sobotnim popołudniem piłkarze rozpoczną zmagania na bocznym boisku stadionu przy ul. Olimpijskiej 29. Zawodnicy oraz opiekun drużyny wiceprezes ZKS Stilon Przemysław Wenerski zapowiadają walkę o awans do „okręgówki. Dla tych, którzy spragnieni są widowiska na poziomie A klasy zapraszamy od 14-tej.

W założeniu każdego profesjonalnego klubu, a do takiego aspiruje Stilon Gorzów jest posiadanie drugiej drużyny na określonym poziomie sportowym i organizacyjnym. Ma to być bezpośrednie zaplecze dla pierwszej drużyny i tym samym ma wspomagać młodych piłkarzy w naturalnym przechodzeniu do dorosłej piłki.

Z drugimi zespołami w naszym klubie bywało równie przez lata. Była ona traktowana trochę po „macoszemu” i niewielu oprócz samych zawodników bywało nią zainteresowanych. To ma się zmienić od tego sezonu. Jak mówi nam odpowiedzialny za drugą drużynę wiceprezes Przemysław Wenerski: Drugi Stilon ma być dla pierwszego wsparciem i możliwością gry dla młodych zawodników. Możemy ich wypożyczać tak jak do tej pory, ale w wielu przypadkach nie mamy gwarancji, że treningi i podnoszenie przez nich umiejętności w innych klubach odbywa się tak jak byśmy chcieli. Tu na miejscu będziemy mieli na nich oko i w każdej chwili ci młodzi chłopcy mogą wskoczyć do pierwszego składu. 

Biorąc pod uwagę skład Stilonu II to słowa wiceprezesa – jeszcze – nie idą w parze rzeczywistością. Możemy wśród zawodników zgłoszonych do rozgrywek znaleźć zasłużonych zawodników klubu, którzy karierę i przygodę z piłką na profesjonalnym poziomie zakończyli już dobre kilka lat temu, a dziś utrzymują formę dzięki grze w drugiej drużynie. To będzie zmieniać się, bo nie możemy młodych chłopaków bez wsparcia tych bardziej doświadczonych rzucić w dorosłą piłkę. Te proporcje będą stopniowo poprawiać się na korzyść naszych wychowanków, którzy w dorosłą piłkę dopiero będą wchodzić – podsumował wiceprezes klubu.

Jak dowiedziałem się to celem na ten sezon jest awans do „okręgówki” tak, aby druga drużyna mogła grać dwa stopnie niżej od pierwszej. Założenia pierwszej drużyny nie zmieniają się i tam walka o awans priorytetem.

Jeśli ktokolwiek będzie chciał obejrzeć Stilon II w akcji to zapraszamy dziś o 14 (boczne boisko przy Olimpijskiej 29), a pierwszy zespół wyjeżdża do Ośna na mecz ze Spójnią (początek o 17)

Inne wpisy

AktualnościKlubMeczeZapowiedziZespoły

Zostaw komentarz