• Dołącz do nas
  • Reklama

IV liga lubuska: Spójnia Ośno Lubuskie – ZKS Stilon Gorzów (sobota, 17)[zapowiedź]

W najbliższą sobotę rozegrana zostanie awansem trzecia kolejka IV ligi lubuskiej. W Ośnie zagramy z tamtejszą Spójnią i nikt nie ukrywa, że spodziewamy się w końcu odbicia nie tylko w ligowej tabeli, ale także w statystykach dotyczących strzelania bramek. W najciekawszym pojedynku tej kolejki lider z Żagania zmierzy się na boisku Czarnych z wiceliderem z Nowej Soli. Rewelacja rozgrywek – Ilanka – podejmie u siebie ostatnią Syrenę Zbąszynek.

Gdy w minioną sobotę opuszczaliśmy stadion przy ul. Olimpijskiej, gdzie Stilon zanotował wstydliwą porażkę z Piastem Iłowa (0:1 przyp. red) w głowach mieliśmy tylko pytanie jak doszło do tego i czy Stilon jest w stanie podnieść się po tym szybko? Okazja do rehabilitacji i wejścia na drogę zwycięstw nadarza się w sobotę.

Spójnia nie należy do tuzów IV ligi. W dwóch meczach zdołała uciułać jedynie punkt, a bezbramkowy remis uzyskała w pojedynku u siebie z Koroną Kożuchów. W ostatniej kolejce walczyła dzielnie z Dębem na ich terenie, ale nieznacznie uległa. Nasi sobotni przeciwnicy też szukają swojego pierwszego ligowego zwycięstwa.

Należy sobie czasem powiedzieć kilka gorzkich słów, aby później móc słodko żyć 

Kamil Michniewicz nie pozostawia złudzeń, bo – wydaje się – limit frajerowania został już wyczerpany. Bez skrupułów i bezlitośnie podsumował nasz występ w meczu z Iłową także od poniedziałku cała praca skierowana była w stronę najbliższego meczu.  Cały czas próbujemy zmienić oblicze zespołu i obudzić potencjał, który w nim drzemie. Tutaj ewidentnie się coś zacięło, bo ten zespół potrafi grać w piłkę i udowadniał to nie raz. Faktycznie naszym największym problemem jest to, że nie strzelamy bramek i dlatego szukamy różnych rozwiązań łącznie z takimi, które sięgają po młodych adeptów akademii Stilonu. Zrobimy wszystko by od tej kolejki zacząć udowadniać wszystkim tym co nas skreślili, że ten projekt się powiedzie – wypowiedział się dla naszej strony Kamil Michniewicz, trener pierwszej drużyny

W klubie bez zmian. Kierunek AWANS absolutnym priorytetem

Można odnieść wrażenie, że Stilon Gorzów na papierze to nie ta drużyna, która wychodzi na boisko. Od pucharowego meczu z Pogonią Skwierzyna nie potrafimy wygrać starcia, a w ostatnim meczu zabrakło nawet gola po stronie zdobyczy niebiesko-białych. Nic dziwnego, że pojawiają się głosy kontestujące lub zwyczajnie zachowujące dystans. Jak potwierdzają członkowie władz klubu to nic w kwestii celów na ten sezon nie zmienia się o milimetr. „Gramy młodymi” i „marsz tylko w górę” to obowiązujące hasła i wszyscy trzymamy się tej strategii.

W tym tygodniu trener Michniewicz także dostał mocne wsparcie od drużyny, która potwierdza, że mecz z Iłową był ostatnim, w którym w taki sposób zaprezentował się Stilon Gorzów. Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać za słowo kapitana niebiesko-białych i całą drużynę.

W ubiegłym sezonie na boisku naszego sobotniego rywala strzeliliśmy aż cztery bramki i choć sytuacja kadrowa w naszej drużynie uległa osłabieniu to nie mamy powodów do tego, aby wątpić w skuteczność naszej drużyny. Jesienią zeszłego roku Spójnia także była w innym miejscu, bo grała zdecydowanie skuteczniejszej, a u siebie oddała komplet punktów jedynie obu gorzowskim ekipom i Czarnym Żagań.

Zasłaniaj usta i nos! Nie daj służbom ukarać się!

Z pewnością do Ośna wybierze się spora grupa fanów naszego klubu stąd przypominamy o obowiązku wynikającym ze stanu pandemii na terenie całej UE, a co za tym idzie zwracamy uwagę na zasłanianie nosa i ust. Służby z pewnością będą obecne na stadionie, więc informujemy o natężeniu ścigania wszystkich nie stosujących się do powszechnych nakazów. Chcąc uniknąć sankcji prosimy o stosowanie się do wytycznych. Początek spotkania o 17 w Ośnie Lubuskim.

Inne wpisy

AktualnościBez kategoriiMeczeZawodnik
AktualnościZapowiedzi

Zostaw komentarz