• Dołącz do nas
  • Reklama

IV liga lubuska: ZKS Stilon Gorzów – Piast Iłowa (zapowiedź) [sobota, 15]

To będzie inauguracja rozgrywek ligowych na stadionie przy ul. Olimpijskiej 29 w sezonie 2020/2021. Do Gorzowa przyjeżdża ekipa Piasta Iłowa. Stilon jest trochę poobijany – nie tylko fizycznie – mentalnie. Minimalna przegrana w Rzepinie musi jak najszybciej zaprzątać głowy naszych piłkarzy, bo jedno potknięcie nie powoduje, że zmieniamy kurs, a jedynie musimy go korygować. W sobotę powinniśmy wrócić na właściwe tory i rozpocząć prawdziwy #marsztylkowgore

Wróćmy na chwilę do rozgrywek pucharowych na szczeblu województwa lubuskiego. Wczoraj odbył się półfinał tych rozgrywek gdzie swoje zwycięstwa odniosła Warta Gorzów i Lechia Zielona Góra. Finał zaplanowany w Zbąszynku będzie ciekawym pojedynkiem gorzowsko-zielonogórskim. Faworytem jest Lechia, ale Warta będzie chciała w końcu wygrać puchar. „Do trzech raz sztuka” może być dobrym prognostykiem dla warciarzy, a Lechia będzie chciała – po latach dominacji Stilonu – aby trofeum powędrowało – przynajmniej na rok – do Zielonej Góry. Finał odbędzie się 5 sierpnia w Zbąszynku i z pewnością będzie to ciekawe widowisko.

Ilanka była tylko potknięciem?

Ligowa rzeczywistość jednak powoduje, że musimy – jako Stilon – zacząć w końcu wdrażać hasło #marsztylkowgore. Na FP klubu napisano, że był to falstart, a to co ma zdarzyć się w sobotę będzie początkiem wędrówki w górę tabeli. 

W Stilonie wszyscy psychicznie nastawieni są na walkę, bo do Gorzowa przyjeżdża Piast, który w pierwszej kolejce potknął się u siebie. Nie należy jednak lekceważyć przeciwnika, bo jak podkreśla trener niebiesko-białych Kamil Michniewicz (…) w Rzepinie zawaliliśmy i to nie podlega żadnej dyskusji dlatego w tym tygodniu pracujemy jeszcze ciężej nad elementami, które szwankowały, a więc nad skutecznością (…)

Dąb Przybyszów, z którym Piast przegrał uznawany jest w środowisku trenerów i działaczy jako „czarny koń” rozgrywek. Czy to się potwierdzi będziemy mogli obiektywnie ocenić za miesiąc gdy tabela wskaże nam potencjalnych rywali w walce o awans. 

Internacjonalistycznie na boisku

Drużyna prowadzona przez Grzegorza Borkowskiego to prawdziwa mieszanka kulturowa i narodowościowa. Bramki broni mający korzenie nigeryjskie Ajadi Kamoli Abioda, a przed nim stoją dwaj Ukraińcy Illia Ekser i Mykola Chernyshenko. Gdy dodamy do tego, że Stilon z przodu ma Myroslawa Taranenkę to robi się bardzo międzynarodowo. Bramkę dla Piasta w pierwszej kolejce strzelił Wojciech Dąbrowski, który wszedł z ławki. Bramka kontaktowa w 81 minucie w meczu z Dębem mogła być wynikiem zmęczenia przeciwnika i dalszych wniosków wyciągać nie będziemy.

Nasi w końcu wstrzelą się?

Stilon w Rzepinie zaprezentował się poprawnie i gdyby nie fakt, że ten mecz przegraliśmy to moglibyśmy być zadowoleni z ilości sytuacji podbramkowych jakie sobie stworzyliśmy. Brak nominalnego i bramkostrzelnego napastnika w naszej drużynie jest problemem od dawna. Od kiedy pod bramką przeciwnika „królował” Paweł Posmyk to w Gorzowie nie dochowaliśmy się następcy. Jeśli nie możemy go wychować to może należy go zwyczajnie przysposobić z innego obszaru? Przykład innych drużyn, które sięgają bardzo głęboko jest – być może – właściwym kierunkiem? Z moją diagnozą nie zgadza się trener naszej drużyny, bo jak podkreślił (…) tydzień przed ligą potrafiliśmy strzelić czwartoligowej Pogoni Skwierzyna sześć bramek, więc mocno wierzę w naszych zawodników i jestem przekonany, że i nasi piłkarze, którymi dysponujemy wstrzelą się w tą ligę i będą zdobywać gole – podsumował trener Michniewicz.

Stan pandemii trwa i trwać będzie 

Tymczasem przypominamy, że najbliższy pojedynek na stadionie przy ul. Olimpijskiej 29 odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o 15. Przesunięcie godziny z 17 na 15 jest ukłonem klubu dla wszystkich tych, którzy chcieliby w tym dniu uczcić 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego chwilą zadumy przy dźwiękach syren alarmowych, które wybrzmią – jak co roku – w całej Polsce.

Zapraszamy na mecz. Kasy biletowe pozostają zamknięte, a bilety na to spotkanie można nabyć on-line i w biurze klubu do piątku. Można także skorzystać z oferty i zakupić #karnetwsparcia uprawniający do wejścia także na mecze w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego w kolejnym sezonie. 

Inne wpisy

AktualnościRelacje z meczówZespoły
AktualnościKlubRelacje z meczówZespoły

Comments (1)

  1. Jaki jest obecny skład drużyny Stilonu pierwszy skład i rezerwowi?

Zostaw komentarz