• Dołącz do nas
  • Reklama

IV liga lubuska: Ilanka Rzepin – Stilon Gorzów Prosupport (sobota, 11) [zapowiedź]

Dokończenie rozgrywek w ramach Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego już nas nie interesuje. Po wczorajszej przegranej z Wartą możemy już tylko dla sportowych emocji śledzić poczynania rywali. Przyszedł czas, abyśmy skupili się na lidze. W tym roku czwartoligowcy zaczynają zdecydowanie najwcześniej od wielu lat. Początek rywalizacji już w najbliższą sobotę. My zagramy z zawsze niewygodną Ilanką w Rzepinie. Początek meczu o 11.

Mitem jest, że na niższych poziomach rozgrywek mecze nie wzbudzają emocji i nie są pamiętane przez lata wśród lokalnej społeczności. Dość przypomnieć nasz absolutnie największy blamaż w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu lubuskiego (0:1 z LZS Bobrówko) gdy wróciliśmy na tarczy. Tamten mecz przypominany jest przez lokalsów do dziś. „Każdy ma swój Everest” jak powiedział do swojego partnera Edmunda Hillarego jego nepalski przewodnik Tenzing Norgay gdy po raz pierwszy stanęli na szczycie. Stilon też ma swoje wyzwanie w tej lidze. To Ilanka w Rzepinie.  To jak trudno było stilonowcom na stadionie ze słynnym wałem przypominać nie trzeba. Ciężkie przeprawy trenera Tomasza Jeża czy Adama Gołubowskiego wspominamy do dziś i zapewne pamiętają o nich także rzepinianie. Naprzeciw tamtych trenerów stała myśl szkoleniowa Kamila Michniewicza. Dziś Michniewicz jest po naszej stronie, a więc największa przeszkoda niebiesko-białych jest teraz zmartwieniem Ilanki.

Przed sezonem próba sił

W przedsezonowych grach kontrolnych chodzi głównie o to, aby sprawdzić się na tle rywala. Przetestować nowe ustawienia czy aspirujących do gry w pierwszej drużynie piłkarzy. Do meczu kontrolnego z Ilanką przed sezonem można mieć sporo zastrzeżeń. Gra nie porywała, a momentami także rywale mogli strzelić i to niejedną bramkę. Wtedy jednak Stilon zagrał głównie „młodymi wilkami” dając odpocząć bardziej doświadczonym. Czy byłą to zasłona dymna „starego lisa” jakim jest już trener niebiesko-białych” czy rzeczywiście należało wtedy sprawdzić młodą krew na tle silnego rywala pozostanie już tajemnicą naszego szkoleniowca. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale wracamy do niego właśnie dlatego, że w najbliższą sobotę wybiegniemy – zapewne w najsilniejszym ustawieniu – właśnie naprzeciw tym samym piłkarzom co kilka tygodni temu.

Ilanka przed rozpoczęciem sezonu w swoich meczach kontrolnych nie przegrała ani razu jedynie dwukrotnie remisując (w tym ze Stilonem i Orłem Międzyrzecz). W ostatnim sparingu notując wysokie zwycięstwo z Wartą Słońsk. Królem asyst, ale także łowcą bramek jest doskonale znany gorzowianom Andrzej Pawłowski. Ten pomocnik terminował także u Michniewicza w Rzepinie jak i w Gorzowie. Przy okazji składamy Andrzejowi serdeczne życzenia szczęścia i wytrwałości w związku małżeńskim, który zawarł wczoraj.

Stilon jest głodny sukcesu i odczarowania stadionu z wałem

Bez wątpienia najskuteczniejsi rywale będą w destrukcji, bo każdy w tej lidze ma świadomość, że Stilon do każdego przyjeżdżać będzie, aby zwyciężać. Z przodu zapewne Myroslaw Taranenko z Wojciechem Kurplapskim. Ten duet rozumie się doskonale co udowodnili w meczach towarzyskich i spotkaniach o stawkę. W defensywie trudno o roszady, gdyż cała linia stanowi monolit, który popełnił tylko jeden błąd w meczu z Wartą. Z pewnością w Rzepinie to będzie zupełnie inne spotkanie. Miejscowi będą oczekiwać błędu sami starając się stworzyć jakąś sytuację, a więc czeka nas mecz dwóch rywali o podobnych potencjałach, ale innych celach. Co z tego wyniknie dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Warunki pandemiczne

Jak czytamy na oficjalnym FP naszych sobotnich rywali zupełnie została zawieszona sprzedaż biletów na mecz w dniu spotkania. Kasy będą nieczynne. Wszystkich, którzy chcieliby wybrać się na mecz Ilanki ze Stilonem prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem klubu z Rzepina w celu zapoznania się z wytycznymi i obostrzeniami. Przypominamy także o tym, że każdy kto będzie to spotkanie oglądał stosował się do zaleceń GISu i MZ odnośnie zakrywania nosa i ust i zachowania dystansu społecznego.

Początek spotkania MKS Ilanka Rzepin – Stilon Gorzów Prosupport o 11 w sobotę. 

Inne wpisy

AktualnościKlubMeczeRelacje z meczówZespoły
20200725 Ilanka ze Stilonem

Zostaw komentarz