• Dołącz do nas
  • Reklama

Transfery: Michał Przybyła nowym piłkarzem naszego klubu

Pomimo tego, że okno transferowe powoli zamyka się dla klubów trzecioligowych, a niebiesko-biali walczą o ligowy byt udało nam się przekonać do gry w naszej drużynie zawodnika o wysokich umiejętnościach, bogatym biogramie – w tym także na najwyższym poziomie – i przede wszystkim perspektywicznym na przyszłość.

Michał Przybyła to napastnik o ofensywnym sposobie gry. Strzelane bramki w ekstraklasie i ogromne doświadczenie pozwolą naszemu trenerowi na zastosowanie innych schematów gry ofensywnej. Jak podkreśla Kamil Michniewicz: (…) jest to inny typ napastnika niż Łukasz Zakrzewski, Jakub Okuszko czy Adrian Nowak. Wierzę, że będzie pasował do naszej koncepcji i z pewnością doda nam kilka nowych rozwiązań.

Michał przyszedł do nas z Kotwicy Kołobrzeg, w której występował od początku obecnego sezonu. Wcześniej grał m.in. w Chojniczance Chojnice, Widzewie Łódź, a swoją przygodę na poziomie ekstraklasy rozgrywał w Koronie Kielce. Jego pojawienie się przy Olimpijskiej to także sprawczość i profesjonalne zaangażowanie kierownika niebiesko-białych. Dla złoto-krwistych zagrał dwadzieścia dwa spotkania i zdobył 5 bramek. Mocno zależy mu na tym, aby się odbudować, a nam na utrzymaniu, więc obie strony są mocno zdeterminowane osiągnięciu celu. Słyszałem o nim wiele dobrego, więc jak Patryk Jakubowski doznał kontuzji nie wahaliśmy się długo – dodał trener pierwszej drużyny

Nowy napastnik w naszej drużynie wybrał koszulkę z numerem czterdzieści cztery. Nam od razu przyszło na myśl „Widzenie księdza Piotra” z Dziadów III części polskiego wieszcza Adama Mickiewicza. Poeta określił tą liczbą zbawcę narodu polskiego. Nie wiemy czy Michał wybrał ten numer świadomie niemniej nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby prorocze słowa Mickiewicza miały być symboliczne dla naszego klubu. Sprowadził nas trochę na ziemię Kamil Michniewicz mówiąc: U mnie nic nie jest za darmo. Nawet mając takie CV jak Michał musiały się odbyć testy przed podpisaniem kontraktu. Nigdy nie biorę zawodników w ciemno i nie wystawiam za zasługi. Grają Ci co są w danym momencie według mnie i trenera Gliwińskiego najlepsi! Na sam koniec rozmowy dodał jednak: Nie mam nic przeciwko, aby ustalać skład od Michała, ale czy tak będzie zależy już tylko od niego!

Tak dla przypomnienia fragment: Widzenie księdza Piotra; Dziady III część

Tam na północ – Panie, Panie!

Takiż to los ich – wygnanie!

I dasz ich wszystkich wygubić za młodu,

I pokolenie nasze zatracisz do końca? –

Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!

Wskrzesiciel narodu,

Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,

A imię jego będzie czterdzieści i cztery.

Inne wpisy

AktualnościMeczeRelacje z meczów
AktualnościKlubWywiadyZawodnik

Zostaw komentarz