• Dołącz do nas
  • Reklama

Stilon Gorzów U-17 – Centralna Liga Juniorów Młodszych

Gdyby ktoś jeszcze kilka lat temu powiedział, że jedynym klubem w województwie lubuskim na szczeblu centralnym i w dodatku reprezentującym piłkę młodzieżową będzie Stilon Gorzów to byłby posądzony o niepoprawny optymizm. Konsekwentna dbałość i rozsądne zarządzanie wszystkich dotychczasowych Zarządów i sztabów szkoleniowych przyniosło oczekiwany przez kibiców i gorzowian sukces. W ubiegłym roku awansowali do elitarnej grupy, wiosną obronili Centralną Ligę Juniorów Młodszych (zmieniona została później nazwa) i dzięki temu mogą z podniesioną głową grać na boiskach rywali podejmując najlepszych ze swojego rocznika. To jedyna drużyna z całego okręgu zarządzanego przez Lubuski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Zielonej Górze, która reprezentuje piłkę na najwyższym szczeblu w naszym kraju. Mamy powody, aby być z nich dumni.

W obecnym sezonie na skutek zmiany kategorii wiekowych juniorami młodszymi są chłopcy urodzeni w 2002, 2003 i 2004 r., a więc w przypadku Stilonu Gorzów to pierwszy rocznik młodzieżowy, z którym zaczynaliśmy w 2011 r.

Tak jak dotychczas obowiązki trenera U-17 pełnić będzie Karol Gliwiński. Drużynie przyjdzie rywalizować z takimi ośrodkami jak: Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin, Odra Opole, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Stadion Śląski Chorzów i Górnik |Zabrze

Młodzi stilonowcy na razie pracują nad formą w Gorzowie jednakże 2-go sierpnia rozpoczyna się obóz przygotowawczy w Zgorzelcu.

Trzon kadry U-17 i U-18 wygląda następująco:

Bramkarze: Krystian Gabryniewski, Bartosz Głowacki

Obrońcy: Michał Rawiak, Szymon Biernat, Jakub Hołowienko, Dominik Tomaszewski, Maciej Sawicki

Pomocnicy i napastnicy: Paweł Świerczyński, Kamil Ograbek, Wojciech Kurlapski, Dawid Van Den Oetelaar, Gracjan Wiśniewski, Mikołaj Gwoździewski, Dawid Iwanicki, Gracjan Kunowski

Warto dodać, że większość drużyny Centralnej Ligi Juniorów uczyć będzie się w Akademickim Liceum przy Akademii im. Jakub z Paradyża, a są to:

Tymoteusz Bączek, Michał Walkiewicz, Patryk Borawski, Jakub Cyganiak, Jakub Siudek, Kacper Milczenko, Marcin Szczęch, Szymon Sasin, Jakub Kaniewski, Jakub Trybuś, Bartosz Dziduch, Dominik Farynowicz, Marcel Snowyda, Paweł Mirończuk, Karol Wierzbiński, Mikołaj Lubiński, Michał Chiloński, Daniel Ślesiński, Kamil Leiman

Początek rozgrywek zaplanowany zostanie najprawdopodobniej na drugą połowę sierpnia. Terminarz jeszcze nie został podany do publicznej wiadomości przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w drużynie U-18, którą prowadzić będzie w tym sezonie Mateusz Rynkiewicz. Tu nastąpił zwrot, bo utworzono ligę makroregionalną, gdzie rywalizować będą zespoły z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W tej lidze zagrają nasi juniorzy starsi. O szczegółach poinformujemy w osobnym artykule.

Inne wpisy

AktualnościRelacje z meczówSparing
AktualnościKlub
Stilon Gorzów +45

Zostaw komentarz